24' X 102" Gooseneck Power Tilt Equipment Trailer
Our Price: $17,450


| SPECIFICATIONS | |
| Width: | 102" |
|---|---|
| Coupler Type: | Gooseneck |
| GVWR: | 18000 |
| Width: | 102 |
| Axles: | 2 |
| Coupler Descr: | 2 5/16" |
| Brake Type: | Electric Brake |
| Condition: | New |
| Vin: | 5R8GC2424VM144656 |
| Length: | 24' |
| Price: | 17,450 |
| Deck: | 2x8 Treated Wood Floor |
| Axle Lube: | Grease |
| Color: | Black |
| Category: | Equipment Gooseneck |
| Store: | Penner Trailer Sales |
| Make: | MAXX-D |
| Model: | T8B10224G |
| Suspension: | Torsion Suspension |
| Status: | In Stock |
| Year: | 2027 |
| Tires: | 215/75 R17.5 18ply |
| GAWR: | 8000 |
| Jacks: | 20K Hydraulic Jacks |
| Length: | 288 |
| Type: | Trailer |
24' X 102" Gooseneck Power Tilt Equipment Trailer
Our Price: $17,450
Stock Number: 2349
*MAXX-D BEST SELLER*
24' X 102" Power Tilt Gooseneck Equipment Trailer
2-20K Hydraulic Jacks
Winch Plate In Neck
Stake Pockets, Rubrail & Pipe Spools
Drive-Over Fenders
4 Extra D-Rings (8 Total)
TUFF Wireless Remote
Winch Plate on Deck
Matching Spare Tire