34' x 102" 40K Hydraulic Dovetail Flatbed Trailer
Our Price: $37,500


| SPECIFICATIONS | |
| Width: | 102" |
|---|---|
| Coupler Type: | Gooseneck |
| GVWR: | 40000 |
| Width: | 102 |
| Axles: | 2 |
| Coupler Descr: | 3" Coupler |
| Brake Type: | Electric/Hydraulic Disc Brakes |
| Condition: | New |
| Vin: | 5R8GF3428VM144592 |
| Length: | 34' |
| Price: | 37,500 |
| Deck: | 2x8 Treated Wood Floor |
| Axle Lube: | Grease |
| Color: | Metallic Gray |
| Category: | Flat Deck Gooseneck Hotshot Hydraulic Dovetail |
| Store: | Penner Trailer Sales |
| Make: | MAXX-D |
| Model: | YHB10234 |
| Suspension: | Adjustable Hutch Suspension |
| Tail: | 12' Hydraulic Dovetail |
| Status: | In Stock |
| Year: | 2027 |
| Tires: | 215/75 R17.5 18ply |
| GAWR: | 16000 |
| Jacks: | 20K Hydraulic Jacks |
| Length: | 408 |
| Type: | Trailer |
34' x 102" 40K Hydraulic Dovetail Flatbed Trailer
Our Price: $37,500
Stock Number: 2337
*MAXX-D BEST SELLER*
34' x 102" Hydraulic Dovetail
Hydraulic Jacks
Engineered Beam Frame w/ Torque Tube
2 - 48" Side Mount Toolboxes
TUFF Wireless Remote
Matching Spare Tire