HXD210-GN Max Width Gravity Tilt Equipment Trailer
Our Price: $23,500


| SPECIFICATIONS | |
| Width: | 102" |
|---|---|
| Coupler Type: | Gooseneck |
| GVWR: | 23000 |
| Width: | 102 |
| Axles: | 2 |
| Coupler Descr: | 2 5/16" |
| Brake Type: | Electric Brakes |
| Condition: | New |
| Vin: | 46UDT2422T1313363 |
| Length: | 24' |
| Price: | 23,500 |
| Deck: | 2 x 8 Treated Wood Floor |
| Axle Lube: | oil |
| Color: | Metallic Gray |
| Category: | Equipment Gooseneck |
| Store: | Penner Trailer Sales |
| Make: | Diamond C Trailers |
| Model: | HXD210-GN |
| Suspension: | Torsion Suspension |
| Status: | In Stock |
| Year: | 2026 |
| Tires: | 235/75R 17.5 - 18ply |
| GAWR: | 10000 |
| Jacks: | 20K Hydraulic Jacks |
| Length: | 288 |
| Type: | Trailer |
HXD210-GN Max Width Gravity Tilt Equipment Trailer
Our Price: $23,500
Stock Number: 2328
24' x 102" Gravity Tilt Trailer
*Max Width Package*
Matching Spare Tire
Stake Pockets & Rubrail
Winch Tray in Neck
2-20k Lippert Hydraulic Jacks
Curt Cushion Coupler
Drive-Over Fenders
6' Stationary/18' Tilt Deck