25k Gooseneck Flatbed with 2-10k axles
Our Price: $29,500
$28,750


| SPECIFICATIONS | |
| Width: | 102" |
|---|---|
| Coupler Type: | Gooseneck |
| GVWR: | 25000 |
| Width: | 102 |
| Axles: | 2 |
| Sale Price: | 28,750 |
| Coupler Descr: | 2 5/16" Curt Cushion Coupler |
| Brake Type: | Electric Brake |
| Condition: | New |
| Vin: | 46UDF3028T1312740 |
| Length: | 30' |
| Price: | 29,500 |
| Deck: | 2x8 Treated Wood Floor |
| Axle Lube: | Oil |
| Color: | Black |
| Category: | Flat Deck Gooseneck Clearance |
| Store: | Penner Trailer Sales |
| Make: | Diamond C Trailers |
| Model: | FMAX210 |
| Suspension: | Adjustable Hutch Suspension |
| Tail: | 12' Hydraulic Dovetail |
| Status: | In Stock |
| Year: | 2026 |
| Tires: | 235/80R16 - 14ply |
| GAWR: | 10000 |
| Jacks: | 20K Hydraulic Jacks |
| Length: | 360 |
| Type: | Trailer |
25k Gooseneck Flatbed with 2-10k axles
Our Price: $29,500
$28,750
Stock Number: 2276
30' x 102" FMAX210 25k Gooseneck
12' Hydraulic Dovetail
Sway Control Pipe
Winch Tray in Neck
2-20k Hydraulic Jacks
Matching Spare
Bolt On Flood Lights
1 Extra Side Mount Toolbox
Aluminum Outer Wheels