10' X 60" Diamond C Dump Trailer
Our Price: $5,950











| SPECIFICATIONS | |
| Width: | 60" |
|---|---|
| Coupler Type: | Bumperpull |
| GVWR: | 7000 |
| Width: | 60 |
| Axles: | 2 |
| Coupler Descr: | 2" Coupler |
| Brake Type: | Electric Brakes |
| Condition: | Used |
| Vin: | 46UFU1021L1231078 |
| Length: | 10' |
| Price: | 5,950 |
| Deck: | 10 Gauge Floor and Sides |
| Axle Lube: | Grease |
| Color: | Red |
| Category: | Dump Trailer Used |
| Store: | Penner Trailer Sales |
| Make: | Diamond C Trailers |
| Model: | EDG235 |
| Status: | In Stock |
| Year: | 2020 |
| Tires: | 205/75R15 |
| GAWR: | 3500 |
| Jacks: | 7K Drop-Leg Jack |
| Length: | 120 |
| Type: | Trailer |
10' X 60" Diamond C Dump Trailer
Our Price: $5,950
Stock Number: 2363
Lightly Used Dump Trailer
10' x 60" 7k Dump
Ramps Included
Matching Spare Tire
Everything Works as it Should