34' X 102" TANDEM DUAL HYDRAULIC DOVETAIL FLATBED
Our Price: $30,450
*SALE PENDING*














| SPECIFICATIONS | |
| Width: | 102" |
|---|---|
| Coupler Type: | Gooseneck |
| GVWR: | 25990 |
| Width: | 102 |
| Axles: | 2 |
| Coupler Descr: | 2 5/16" |
| Brake Type: | Electric/Hydraulic Disc Brakes |
| Condition: | New |
| Vin: | 5R8BF3428TM142235 |
| Length: | 34' |
| Price: | 30,450 |
| Deck: | 2x8 Treated Wood Floor |
| Axle Lube: | Grease |
| Color: | Metallic Gray |
| Category: | Hydraulic Dovetail Gooseneck Flat Deck |
| Store: | Penner Trailer Sales |
| Make: | MAXX-D |
| Model: | YDB10234 |
| Suspension: | Adjustable Hutch Suspension |
| Tail: | 12' Hydraulic Dovetail |
| Status: | In Stock |
| Year: | 2026 |
| Tires: | 215/75 R17.5 18 Ply |
| GAWR: | 15000 |
| Jacks: | 20K Hydraulic Jacks |
| Length: | 408 |
| Type: | Trailer |
34' X 102" TANDEM DUAL HYDRAULIC DOVETAIL FLATBED
Our Price: $30,450
Stock Number: 2203
*MAXX-D BEST SELLER*
Hydraulic Jacks
Winch Plate in Neck
Engineered Beam Frame w/ Torque Tube
TUFF Wireless Remote
Matching Spare Tire
1 - 48" Side Mount Toolbox
2 Rear Facing Cargo Lights